Web Yazılım Nedir ?

Talepleriniz doğrultusunda web yazılım projeniz hakkındaki fikirlerinizi dinler, daha iyisi için size önerilerde bulunur, projenizi geliştirmeniz için kullanılabilecek teknolojiler konusunda bilgiler verir.Sonrasında ise projeniz hayata geçirilebilir duruma gelir.

Web Yazılım

Web yazılım alışveriş siteleri, sosyal ağlar, içerik yönetim sistemleri gibi interaktif sistemlerin projelendirilip kullanıma açılması sürecidir. Web yazılım amacına göre tek bir sayfadan da oluşabilir, binlerce sayfadan da oluşabilir. Dünya çapında en popüler web yazılımlar Facebook, Twiter, Yahoo, WordPress gibi sitelerdir.Gelişmiş web yazılımlara sahip bu siteler aynı anda dünyanın birçok ülkesinden kullanıcıya hizmet verebilmektedirler. Web yazılımın temel olarak amacı da budur. Her geçen gün yeni bir web yazılım internet dünyasına giriş yapmaktadır. Farklı fikirler ile ortaya çıkan web yazılımgirişimleri, girişimcilerin binlerce hatta milyonlarca kullanıcıya ulaşmalarına olanak sağlamaktadır.

Mobil Uygulama

Günümüzde hemen hemen herkesin yanına almadan dışarı çıkamadığı smartphone ( akıllı telefon ), tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış  yazılımlara mobil uygulama denir.

Mobil uygulamalar kullanılacak olan cihaza göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Mesela yaptırdığınız uygulamanın iphone, ipad gibi cihazlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız IOS tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır, eğer Samsung, HTC gibi android işletim sistemi kullanan tablet veya akıllı telefonlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız Android tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır.